özel eğitim kursu kızıltepe

80 SAATLİK ÖZEL EĞİTİM KURSU – KIZILTEPE

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde  Sınıf Öğretmenlerine yönelik açılacak olan “Ücretli Öğretmenler için Özel Eğitim Uygulamaları Çerçeve Kurs Programı”  23.01.2017-03.02.2017 tarihleri arasında günde 8 saat, toplamda 10 iş günü olacak şekilde planlanmış olup , bu kursa katılmak isteyen sınıf öğretmenlerinin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne 18.01.2017 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki belgelerle müracaat etmeleri gerekmektedir.

1-        Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin fotokopisi

2-        Nüfus cüzdanının fotokopisi.

3-        Formasyon Belgesi fotokopisi

Başvuru dilekçesi ve sıkça sorulan sorular ilgili buraya tıklayın.

2 thoughts on “80 SAATLİK ÖZEL EĞİTİM KURSU – KIZILTEPE”

  1. merhaba, size bir konuda danışmak istiyorum bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Ben okul öncesi öğretmenliğinden mezunum, milli eğitimin verdiği ücretli öğretmenlik için özel eğitim uygulamaları sertifikası sadece devlet kurumlarında mı geçerli olur, çünkü ben ücretli değil de özel bir kurumun özel eğitim sınıflarında çalışmak istiyorum, bu sertifika özel kurumlarda da geçerli olur mu ? Çünkü bu sertifikayı almadan da ücretli öğretmenlik yapabilirim diye biliyorum.

    1. ucretliogretmen

      Özel Eğitim sınıfında görevlendirilecek herkesin Özel Eğitim Kursu Sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Devlet veya Özel fark etmez. Bu belge olmadan ücretli öğretmenlik yaparsın ancak özel eğitim öğrencilerinin dersine giremezsin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir