ADAKLI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2017-2018

BİNGÖL ADAKLI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

BİNGÖL ADAKLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

İlçemiz okullarında görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine ile Bakanlığımızca öğretmen ataması yapılmayan okullardaki derslerin boş geçmemesi için, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Genel Müdürlüğünün Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararının 9. maddesi doğrultusunda ders ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin 21 Ağustos 2017–10 Eylül 2017 tarihleri arasında ekteki matbu dilekçe örneğine uygun olarak hazırlanan dilekçe ve aşağıda istenen belgelerle birlikte Müdürlüğümüze şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Görevlendirmeler Bakanlığımızın atama kriterlerine göre alan bazlı  KPSS 10 ve KPSS 121 Puan üstünlüğüne göre yapılacaktır. Ancak öğretmen istihdamında güçlük çekilen ulaşım barınma gibi uzak köy okullarındaki görevlendirmelerde idarenin takdir hakkı saklıdır.

Görev verilenlerden, verilen göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde hakkını kullanmış sayılacak ve tekrar görev verilmeyecektir. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere matbu dilekçede belirttikleri telefonlarına, telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

EK DERS KARŞILIĞI ÇALIŞTIRILACAKLARDAN 

  • Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgelerinin aslı gösterilmek kaydıyla fotokopisi
  • Diploma Denklik Belgesi (Yurtdışı Okullardan Mezun Olanlar İçin)
  • Varsa Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans veya Pedagojik Formasyon Belgesi
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi.
  • 2017 KPSS 10/ KPSS 121 Puan’ını gösteren belge
  • Dilekçeye eklenmek şartıyla şahsen başvuruda bulunulacaktır.

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir