ADANA YUMURTALIK ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2019-2020

ADANA YUMURTALIK İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik duyurusu

ADANA YUMURTALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

Başvurular sadece E-devlet üzerinden alınacaktır.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

-Mezun durumda olmayan (Üniversite Son Sınıf Öğrencileri) adaylar başvuru yapamaz.

-Başvurular 30.08.2019 tarihi itibari ile alınmaya başlanmış olup, yıl boyunca başvuru yapılabilecektir. Ancak ilk aşamada yapılan başvuruların listesi alınacak ve öncelikli değerlendirilecektir. İhtiyaç halinde sistem üzerinden yeni listeler alınacaktır.

-İlk aşama başvurularının listeleri 30.08.2019 Cuma günü başlayıp, 09.09.2019 Pazartesi günü saat 09:00’a kadar başvuru yapanlar arasından alınacaktır.

-30.08.2019 tarihinden önce yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. (30.08.2019 tarihinden önce başvuru yapmış olan adayların, bu tarih itibariyle başvurularını yenilemeleri gerekecektir.)

-Görevlendirmeler KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-KPSS’ ye girmeyen adaylar da başvuru yapabilecektir; ancak başvuru yapan adaylar içerisinde öncelik E-devlet sistemi üzerinden seçilip kaydedilen KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-Üniversitelerin tüm fakültelerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler; ancak Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi (Formasyonlu) mezunlar öncelikli değerlendirilecektir.

-Öncelik durumda sıkıntı yaşanmaması adına öğrenim durumuna göre bilgiler sisteme eksiksiz girilecektir.

-Görevlendirilecek erkek adayların 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

-Dönem başı itibari ile görevlendirilen adaylar Telefon ile bilgilendirilecektir. Belirtilen gün ve saatte, istenilen evraklarla birlikte görevlendirme için gelmeyen adaylara tekrar dönüş yapılmayacaktır.

İstenilen Evraklar İstenilen Tahlil ve Tetkikler

-Diploma Aslı ve Fotokpisi -Açlık Kan Şekeri

-Varsa Formasyon Aslı ve Fotokopisi -Üre

-Kimlik Fotokopisi -Kreatinin

-Adli Sicil Kaydı -Hemogram

-Askerlik Durum Belgesi -Akciğer Grafiği (Cd Ortamında)

-İkametgah İlmuhaberi

-2 Adet Fotoğraf

-Sağlık Raporu

TERCİH YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-Adayların birinci tercihlerini mezun oldukları programa uygun olan branşta yapmaları zorunludur.

-Adaylar birden fazla tercih yapacaksa, mümkün olduğunca mezun olunan programa uygun branşların tercih edilmesi gerekir.

-MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 21/09/2016 tarih ve 10011785 sayılı yazısı gereği Özel Eğitim Branşında görev almak isteyen öğretmenlerin Özel Eğitim Sertifikası olmak zorundadır. Sertifikası olmayan adaylar kesinlikle görevlendirilmeyecektir.