AĞRI PATNOS ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2021-2022

AĞRI PATNOS İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

AĞRI PATNOS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI, E-DEVLET PORTALI ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARINDAKİ KPSS( KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI) PUANI GÜNCELLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

ÖNCEKİ DUYURU(13/08/2021)

Müdürlüğümüze bağlı eğitim kurumlarında görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerinden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanlar ile Bakanlığımızca öğretmen ataması yapılmayan okullardaki derslerin boş geçmemesi için Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi çerçevesinde ek ders ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin 16/08/2021 ile 20/08/2021 tarihleri arasında  ekte bir örneği sunulan matbu dilekçe ve aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, (Bakanlığımızca MEBBİS’te güncelleme yapıldıktan sonra E Devlet üzerinden de başvuru yapmak üzere ayrıca duyuru yapılacaktır.) anılan tarihten sonra yapılan başvurular kesinlikle değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Görevlendirilen ücretli öğretmenlerin 3 iş günü içeresinde göreve başlamamaları halinde öğretmen adayları ikinci bir görev alma hakkından yararlanmayacaktır.

Not: E-devlet üzerinden yapılacak olan başvuru esnasında başvurumun ikinci dönemde geçerli sayılmasını kabul ediyorum kutucuğu mutlaka işaretlenmelidir.

Görevlendirilmeler oluşturulacak komisyonca yapılacak olup;

Görevlendirme Öncelliği;

 1. Öncelik ; Eğitim Fakültesi Mezunları,
 2. Öncelik ; Fen Edebiyat Fakültesi ve Lisans Mezunları
 3. Öncelik ; Ön Lisans Mezunları arasından başvuruları alınacak olan bölümler
 4. A-) Çocuk Gelişimi (okul öncesi öğretmenlerin ihtiyacı karşılamaması durumunda görev alabileceklerdir.)

B-) Sağlık Hizmetleri ( bahse konu bölümden lisans mezunlarının ihtiyacı karşılamaması halinde görev alabileceklerdir.)

Görev verilenlerden verilen göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde hakkını kullanmış sayılacak ve bu yıl içerisinde tekrar görev almak üzere talepte bulanamayacaktır. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere matbu dilekçede belirtikleri iletişim bilgilerine telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 EK DERS KARŞILIĞI ÇALIŞTIRACAKLARDAN İSTENECEK BELGELER

 • 1-      Dilekçe  (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden elden veya Müdürlüğümüze ait resmi internet adresinden temin edilecektir. htpp://patnos.meb.gov.tr.)
 • 2-      Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi
 • 3-      Diploma Denklik Belgesi (Yurtdışı okullardan mezun olanlar için)
 • 4-      Formasyon belgesi.
 • 5-      Kimlik Fotokopisi
 • 6-      Sabıka Kaydı
 • 7-      Askerlik Durum Belgesi (Erkekler için)
 • 8-      1 Adet Vesikalık fotoğraf (Fotoğraf başvuru formuna yapıştırılacak olup, ilgililer şahsen başvuruda bulanacaktır.)

Ücretli Öğretmen Başvuru Formu

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir