ANKARA ÇUBUK ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2019-2020

ANKARA ÇUBUK İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik duyurusu

ANKARA ÇUBUK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

ilçemizin yeni eğitim öğretim yılı için öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla ücretli öğretmenlik başvuruları başladı. Bavuruda bulunmak isteyen adaylar aşağıdaki formla birlikte Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EKLER / İSTENİLEN BELGELER

1- Diploma Aslı ve Fotokopisi

2- Varsa Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi,

Pedagojik Formasyon Belgesi, Sınıf Öğretmenliği Sertifikası,

İngilizce Öğretmenliği Sertifikası örneği Asılları ve Fotokopileri

380 Saat Özel Eğitim Kurs Belgesi Aslı ve Fotokopisi

4- Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi

5- Aile Hekiminden Alınacak Sağlık Raporu

6- Adli Sicil Kayıt Belgesi

7 KPSS Sonuç Belgesinin örneği (Var ise)

8- 1 Adet Vesikalık Fotoğraf

NOT: Görevlendirmelerde Öncelik Durumu Arka Sayfada  Mevcuttur..

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK GÖREVLENDİRMELERİNDE ÖNCELİK DURUMU

Görevlendirmelerde öncelik adayların aşağıda belirtilen öncelik sırasına göre KPSSP121-KPSSP10 puan türünden aldığı puanlar olacaktır. KPSS puanı olmayanlar alanlarında kendi arasında başvuru önceliğine göre sıralanacaktır. Bütün alanlarda Emekli Öğretmenler, KPSS’li ve KPSS’siz başvurulardan sonra değerlendirmeye alınacaktır.

1: Sınıf Öğretmenliği İçin Öncelik Sırası:

 1. Eğitim Fakültelerinin Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunları
 2. Eğitim Fakültesi Mezunlarından Sınıf Öğretmenliği Sertifikası Olanlar
 3. Fen-Edebiyat Fakültesi Mezunlarından Sınıf Öğretmenliği Sertifikası Olanlar
 4. Eğitim Fakültelerinin Diğer Bölümlerinden Mezun Olanlar

 

2: Branş Öğretmenlikleri İçin Öncelik Sırası:

 1. Eğitim Fakültelerinin İlgili Bölümlerinden Mezun Olanlar
 2. Fen-Edebiyat Fakültesinin İlgili Bölüm Mezunlarından Tezsiz Yüksek Lisansı Olanlar veya Formasyonu Olanlar
 3. Fen-Edebiyat Fakültesinin İlgili Bölüm Mezunları
 4. Fen-Edebiyat Fakültesinin Diğer Alanlarından Mezun Olanlar

 

3: Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İle Meslek Dersleri Alanlarında Lisans mezunu Olmadığı/Kalmadığı Zaman Ön Lisans Mezunu Adaylara Görev Verilebilir.

 

4: Okul Öncesi Öğretmenliği İçin Öncelik Sırası:

 1. Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 Tarih ve 9 Sayılı Kurul Kararına Göre, Okul Öncesi Öğretmenliğine Kaynak Teşkil Eden Yüksek Öğretim Programlarından mezun Ataması Yapılamamış Öğretmenlerden, Yüksek Lisans belgesi / Diploması Olanlar ( KPSS Puan Üstünlüğüne Göre )
 2. Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 Tarih ve 9 Sayılı Kurul Kararına Göre, Okul Öncesi Öğretmenliğine Kaynak Teşkil Eden Yüksek Öğretim Programlarından mezun ( Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Mezunları dahil ) Ataması Yapılamamış Öğretmenlerden, Lisans Belgesi / Diploması Olanlar ( KPSS Puan Üstünlüğüne Göre )
 3. Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Mezunları
 4. Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Ön Lisans Mezunları
 5. Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı Ön Lisans mezunları
 6. Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde Okuyup Ön Lisans Mezunu Olduğunu Belgelendirenler
 7. Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Mezunuz Olup, Herhangi Bir Alanda Yüksekokul Mezunu Olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 14/10/2009 tarih ve 2975 Sayılı Yazısı Gereği Düzenlenen Seminer Programını ( 60 Saat ) Başarı İle Tamamlayanlar
 8. Halen İlköğretim Okullarında Görevli Norm Kadro Fazlası Sınıf Öğretmenleri İle Sınıf Öğretmenliği Alanına Kaynak Teşkil Eden Yükseköğretim Programlarından Mezun Olup Atanamamış Olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 14/10/2009 tarih ve 2975 Sayılı Yazısı Gereği Düzenlenen Seminer Programını ( 60 Saat ) Başarı İle Tamamlayanla
 9. Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 Tarih ve 9 Sayılı Kurul Kararında Yer Alan Alanlardan Mezun Olup Atanamamış Olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 14/10/2009 tarih ve 2975 Sayılı yazısı ereği Düzenlenen Seminer Programını ( 60 Saat ) Başarı İle Tamamlayanlar

 

5: Özel Eğitim Öğretmenliği İçin Öncelik Sırası:

 1. 02.2014 Tarih ve 9 Sayılı Kurul Kararına Göre Eğitim fakültesinin İlgili Bölümlerinden Mezun Olanlar ( Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü, İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü, Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü, Görme Engelliler Öğretmenliği Bölümü, Özel Eğitim Bölümü )
 2. Fakülte Mezunu Olanlar ( 80 Saat Özel Eğitim Kurs Belgesi Olanlar )
 3. İhtiyaç Durumunda 2 Yıllık Ön Lisans Mezunlarından 80 Saatlik Özel Eğitim Kurs Belgesi Olanlar

 

6: GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR:

 1. Görevlendirmeler, Müdürlüğümüze Bağlı Okul ve Kurumların Belirttikleri İhtiyaçlara Göre Yapılacaktır.
 2. Evraklarını Tamamlayan Adayların Görevlendirme Onayı Alınarak SGK Girişinin Yapılmasının Ardından Okul / Kurumdaki Görevine Başlatılması sağlanacaktır.
 3. Yerine Kadrolu Atama Yapıldığı ya da Görevlendirildiği Kurumda İlgili Alanda İhtiyaç Kalmaması Gibi Adayın Kendisinden Kaynaklanmayan Sebeplerle Görevi Sona Eren Adaya, Talep Etmesi Halinde Başka Kurumlarda İhtiyaç Bulunduğunda Öncelik Tanınacaktır.
 4. Okul Müdürlüğünce Eğitim-Öğretim Yılı İçerisinde Durumlarının Uygun Olmadığı Tespit Edilenlerin Görevlendirmeleri Hemen İptal Edilecek Bir Daha Müdürlüğümüzce Görevlendirme Yapılmayacaktır.
 5. Herhangi Bir Özrü Olmaksızın Okul Müdürlüğüne En Az 3 ( Üç ) İş Günü Öncesinden Yazılı Bilgi Vermeden Görevi Bırakanlara Bir Daha Müdürlüğümüzce Görevlendirme Yapılmayacaktır.