ANKARA ETİMESGUT ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2019-2020

ANKARA ETİMESGUT İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik duyurusu

ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

  • 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı için başvurular, E devlet üzerinden 2019 yılı KPSS puanları açıklanması itibari ile alınmaya başlanacaktır.
  • ÖSYM KPSS açıklama tarihini 29.08.2019 olarak açıklamıştır. Açıklanma tarihi itibari ile sistemimizde eski başvurular listelenmeyecektir.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında ilçemiz okullarında  oluşabilecek öğretmen ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ilgili branşlara,  kadrolu öğretmen ataması veya geçici görevlendirme yapılıncaya kadar, Ders Ücret Karşılığı geçici ücretli  öğretmen başvurularının alınması, değerlendirilmesi ve görevlendirmesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yapılacaktır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartların yanında aşağıda belirtilen şartları taşıyan adayların,

Öncelikle; alanında Doktora, Yüksek Lisans, Eğitim Fakültesi mezunları, Lisans ve Ön Lisans mezunlarından, yeterli sayıda alan mezunu müracaatı bulunmaması durumunda ise Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans veya Pedagojik Formasyon Belgesine sahip olanlar ve benzeri durumları olanlar görevlendirilecekleri yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar 01/08/2019 tarihinden itibaren e-devlet  adreslerinden Ücretli  Öğretmenlik başvurusu  yapacaklardır. “Özel  Eğitim   alanında görev yapacak ücretli öğretmenlerden sadece özel eğitim sertifikası olanlar görev alabileceklerdir.”

Yapılan bu başvurularda şartları  uygun görülenler Müdürlüğümüzce telefonla aranacak olup, Ek Ders Ücret Karşılığı görevlendirmeyi kabul  edenler aşağıda belirtilen  belgelerle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne aşağıda belirtilen evrakları teslim edeceklerdir.

İSTENİLEN BELGELER

1- Diploma ( Lisans ? Ön Lisans diploması veya belgesi  aslı – fotokopisi )

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Aslı ve Fotokopisi )

3- Formasyon Belgesi ( Aslı ve Fotokopisi )

4-  Sabıka Kaydı ( e-devlet üzerinden alınabilir)

5- Özel Eğitim Sertifikası ( Aslı ve Fotokopisi )

6- Sosyal Güvenlik Kurumundan Alınacak ” Hizmet Döküm Belgesi”

7-  Sosyal Güvenlik Kurumundan Alınacak ” İş Yeri Unvan Listesi”