ATABEY ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2018-2019

ISPARTA ATABEY İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

ISPARTA ATABEY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

Malum olduğu üzere artık ücretli öğretmenlik başvuruları e- Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. T.C. kimlik numaraları ve e- Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapılarak ücretli öğretmenlik sayfasından başvurular alınacak.

İlçemiz okullarında bazı branşlarda öğretmen açığı olabilmektedir, bu açık gerekli yeterliliğe haiz yüksekokul mezunları arasından belli kriterlere göre seçilerek ücreti öğretmenlik sistemiyle kapanmaktadır. Ücretli öğretmenlik, kadrolu olarak atanmadan Müdürlüğümüzün içinde bulunulan yılı kapsayan eğitim ve öğretim yılı için öğretmen ihtiyacını kapsayan atama türüdür. Bir sonraki eğitim ve öğretim yılında yeniden başvuru yapılması gereklidir. Bu durumda yeniden başvuru yapmanız gerektiğini unutmayın.

 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU E DEVLET SİSTEMİNDEN NASIL YAPILIR?

E-Devlet şifresine sahip olan bireyler, sisteme giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan ekrana ‘ücretli öğretmenlik’ terimini yazarak arama gerçekleştirecek. Açılan sayfada ‘Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu’ başlığına tıklayacak olan adaylar, başvuru formunda yer alan bilgilerini teyit ederek ileri butonuna tıklayacak. Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-Devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır.

 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

(GÖREVE BAŞLANILACAĞI ZAMAN GETİRİLECEKTİR)

1- Ücretli Öğretmenlik İçin Başvuru Dilekçesi,

2- Diploma / Mezuniyet Belgesi / Çıkış Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (Yurtdışı okul mezunlarından denklik belgesi)

3- Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4- Pedagojik Formasyon Belgesi / Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans belgesi Fotokopisi, (Eğitim Fakültesi Mezunları hariç) (varsa)

5- KPSS Sonuç Çıktısı (varsa)

6- SABIKA KAYDI (E-Devlet Sisteminden alınabilir)

7- Kurs/Seminer Belgesi (varsa)

8- Fotoğraf (1 adet)