BAŞMAKÇI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2017-2018

AFYONKARAHİSAR BAŞMAKÇI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

AFYONKARAHİSAR BAŞMAKÇI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

 

BAŞVURU ŞARTLARI
A. Başvuru zamanı itibariyle Yüksek Lisans veya Lisans veya Ön Lisans Mezunu olmak.
B. Açık Öğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü ve Okul Öncesi, Çocuk gelişimi Bölümü öğrencileri de başvurabilir.

BAŞVURU EVRAKLARI
Aşağıdaki evrakları Başvuru Formu en üste gelecek şekilde aşağıdaki sıralamayı takip ederek sıralayınız.
1. Ücretli/Vekil Öğretmenlik başvuru formu (Buradan indirin)
2. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumunca onaylı örneği ( Formasyonu olanlar ekleyecektir.)
3. Fotoğraf (1adet) Başvuru formuna yapıştırılacaktır.
4. Nüfus cüzdan fotokopisi.
5. Kpss sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı kabul edilecektir.
6. Açık Öğretim Fakültesinin okul öncesi, çocuk gelişimi ve İngilizce Öğretmenliği 3. ve 4. sınıf öğrencisi olup, ön lisans eğitimi aldığını belgeleyenler.
7. Eğitim Fakültesi mezunu olup, Okul Öncesi Eğitimi alanında 60 saatlik seminer belgesi bulunanlardan, lise eğitimini okul öncesi veya çocuk gelişimi dalında yapanlardan diploma belgesi istenecektir.
8. Sabıka kaydı
9. Belgeler yukarıdaki sıraya göre şeffaf telli dosya içinde teslim edilecektir.

* Bu belgelerin asıllarını başvuru esnasında onaylanmak üzere yanınızda bulundurunuz.

** Eğitim Fakültesi dışındaki Lisans Mezunlarından KPSS3, Ön Lisans Mezunlarında KPSS93 puanı dikkate alınır. KPSS puanı geçerli olmayanlar veya sınava girmemiş olanlar KPSS puanı 0 olacağından sıralamada sonda yer alır.

3. BİLGİLER

3.1 Başvuru ve Sıralama İşlemleri
Yapılan başvurular KARMA ve BRANŞ bazında sıralamaya tabi tutulur. Sıralamada Öncelik sırası olarak; Yüksek lisans, Lisans, Ön Lisans şeklinde sıralanır. Daha sonra kendi aralarında ilgili KPSS puan üstünlüğüne göre yeniden sıralanır.

3.2 Görevlendirme İşlemleri
Okullarda bulunan ihtiyaçlar göz önüne alınarak belirtilen tarihlerde ücretli / vekil ataması yapılır. İhtiyaç halinde yine tek olarak görevlendirme de yapılabilir. Bu durumda telefon yoluyla bilgilendirme yapılarak kişiye ulaşılır. Ancak ücretli/vekil öğretmenlik için başvuru yapıp, KPSS 10 puanı ile kadrolu/sözleşmeli olarak atanan öğretmenlerin başvurularının iptali için Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları bölümüne başvurması
gerekmektedir. Görevlendirme işlemleri belirli aralıklarla ihtiyaçlara binaen Eğitim-Öğretim yılı sonuna kadar devam edebilir.

3.3 Göreve Başlama
Görevlendirmesi yapılan Ücretli / Vekil öğretmenler, Belgelerini teslim alarak göreve başlarlar.

3.4 Görevden Ayrılma ve İstifa
Ücretli / Vekil olarak görevlendirmesi yapılan öğretmenlerin yerlerine Kadrolu, Sözleşmeli öğretmen ataması yapılması durumunda veya izne ayrılan öğretmenin görevine başlaması durumlarında Ücretli / Vekil öğretmenin görevine son verilir. Görevlendirilen Ücretli / Vekil Öğretmen 7 gün öncesinden belirtmek şartıyla dilekçe ile görevinden ayrılabilir. Görev yaptığı Okul Müdürü Ücretli / Vekil öğretmenin görevini yerine
getirememesi, Devlet Memurluğuna uymayan hal, hareket ve davranışlar ile kılık kıyafet yönetmeliklerine uymaması durumunda ilgilinin görevine son verilmesini teklif edebilir.

4. UYARILAR
Yaptığınız başvurular takip eden Eğitim – Öğretim yılı için geçerlidir ve Eğitim – Öğretim yılı içinde herhangi bir zamanda inha, e-posta, Müdürlüğümüz web sayfası veya telefon gibi iletişim araçlarından uygun olan biriyle bilgilendirme yapılır. E posta yoluyla gelecek bilgilendirmeler duyurular basmaki03@meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir