BATMAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2016

BATMAN İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

BATMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016-2017 ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2016 – 20017 Ücretli öğretmenlik başvurusu  05/09/2016 ile 08/09/2016 Tarihleri arasında alınacaktır.

İlimiz Merkez İlçeye  bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunlarından Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği 2016 (KPSSP 121) Beden Eğitimi, Müzik ve Gürsel Sanatlar Mezunu olanlar ise (KPSSP-10) alan puan üstünlüğüne göre görevlendirilecektir.

Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.
1)  Eğitim Fakültesi mezunları ile Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup, formasyon belgesi bulunanlar,
2)  Emekli Öğretmenler, (01.09.2016 tarihi itibari ile 65 yaşını doldurmayanlar),
3)  Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları
4)  4 yıllık diğer fakülte mezunları
5) Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımız Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.
6) Eğitim Fakültesi Mezunları ve Fen Edebiyat Fakültesi bölümünden mezun olanların görevlendirmeleri bitmeyene kadar ve ihtiyaç duyulmayana kadar diğer fakülte mezunlarına ve Ön Lisans mezunlarının görevlendirilmesi yapılmayacaktır.
7) Ücretli Öğretmen başvuruları 05/09/2016 – 08/09/2016 tarihleri arasında başvurular kabul edilecektir. Belirtilen tarihlerden sonra yapılan başvurular sırasıyla değerlendirilecektir.

*Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
*Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup, tekrar görev verilmeyecektir.
*Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Dilekçe (İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Onaylama esnasında verilecek)
2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
3-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi ile birlikte ASLI
4-Emeklilik kimlik kartı fotokopisi.(Emekli olan öğretmenlerden)
5- Formasyon belgesi (var ise).
6- (KPSSP 121) (KPSSP10) Sonuç  Belgesi.
7- İngilizce öğretmenliği için varsa sertifika

MERKEZ VE MERKEZE BAĞLI KÖYLER İÇİN BAŞVURUDA BULUNABİLECEK BRANŞLAR

Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği, Beden Eğitimi, Müzik ve Gürsel Sanatlar, Rehberlik, Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe Grubu Mezunları, Teknik Eğitim Fakülteleri (Alanları), Mesleki Eğitim Fakülteleri (Alanları) ile Sadece Ön Lisans olarak İlahiyat ve Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Mezunu  olanlar.

NOT 1: Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine onaylatmanız gerekmektedir. Duyuru sadece Merkez için geçerlidir. Başvuru ekranında İlçe seçimi için sadece Merkez İlçe seçimi yapmanız gerekmektedir.

Duyuru Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez İlçeye yapılan başvurular için geçerlidir.

Diğer İlçelerimize yapılan başvurularla ilgili onay v.s işlemleri ilgili ilçeler tarafından değerlendirilecektir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN YIKLAYINIZ

İL VE İLÇE ONAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir