BİNGÖL KARLIOVA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2019-2020

BİNGÖL KARLIOVA İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik duyurusu

BİNGÖL KARLIOVA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı 1.döneminde ilçemiz okullarında ek ders karşılığı ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen tüm adaylara müdürlüğümüzce duyurulmuştur.

Not: Başvuru yapacak adayların sadece aşağıda belirtilen adresten başvurularını yapmaları yeterlidir. Başvuru sürecinde herhangi bir evrak istenmemektedir.

Not: Adayların KPSS 2019 PUANI kısmına varsa KPSS P121 yoksa KPSS P10 Puanlarını girmeleri gerekmektedir.

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM EK DERS KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME BAŞVURUSU ÖN KABUL VE GÖREVLENDİRME ESASLARI

Başvuru esasları aşağıdaki şekildedir.

1. Bu esaslar, 657 sayılı devlet memurları kanunu 89.maddesi ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9.maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. Ayrıca 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu usul ve esasları ile Talim Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarih ve 9 no.lu kurul kararı olan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları dikkate alınmıştır.

2. İlgililer Bingöl ili Karlıova İlçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1.dönemi süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan/oluşacak eğitim kuramlarında görevlendirilecektir.

3. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirme başvuruları 29 Ağustos – 4 Eylül 2019 (Saat: 23:59’a kadar) tarihleri arasında E-DEVLET (https://www.turkiye.gov.tr) internet adresi üzerinden alınacaktır. Bu tarihlerden önce yapılan/yapılacak başvurular sistem tarafından 29.08.2019 tarihinde yapılacak güncelleme işlemiyle silinecektir. Başvuru esnasında müdürlüğümüze herhangi bir evrak teslimi vs yapılmayacak olup müdürlüğümüz tarafından herhangi bir başvuru onayı yapılmayacaktır.

4. Yanlış veya eksik beyanda bulunanların görevlendirilmeleri iptal edilecek ve yanlış beyanda bulunduğu için kişiye bir yıl boyunca bir daha görev verilmeyecektir.

5. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek olup; internet üzerinden başvuran adayların görevlendirilmesi tamamlandıktan sonra, ihtiyaç oluşması halinde yeniden müracaat alınacaktır.

6. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirme başvuruları sonucunda görevlendirilmesi yapılanlardan aşağıdaki belgeler istenecektir:

a. Nüfus cüzdanı fotokopisi

b. Savcılık Sabıka Kayıt Belgesi, (Yeni tarihli alınmış, e – Devletten alınabilir)

c. Aslını ibraz etmek şartıyla diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi ( e – Devletten alınabilir )

d. Varsa Formasyon Belgesinin Fotokopisi

e. Varsa sertifika (İngilizce, Almanca, Özel Eğitim Sertifikası) fotokopisi

f. Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge

g. Fakülte veya Açıköğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3.ve 4. sınıf öğrencisi olduğuna dair belge.

7. Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayan öğretmenin yerine yeni öğretmen görevlendirilecektir.

8. Görev verilip göreve başlamayanlar veya mazeretsiz bir şekilde görevi bırakan öğretmenler sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

9. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde KPSS puan üstünlüğüne göre aşağıdaki sıralama takip edilecektir:

1.Öncelik : Eğitim Fakültesi mezunları ve Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (Formasyon eğitimi alanlar)

2.Öncelik : Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi almayanlar)

3.Öncelik : Yan alanı ve sertifikası olanlar.

4.Öncelik : Diğer alanlar

5.Öncelik : Ön Lisans Mezunları.

Not: Okul Öncesi Öğretmenliği alanında görevlendirmelerde;

1.Öncelik : Okul Öncesi Bölümü Lisans Mezunları

2.Öncelik : Çocuk Gelişimi Bölümü Önlisans Mezunları ( Çalışma gün sayısı üstünlüğüne göre) görevlendirilecektir.

Not: Emekli öğretmenler, 1. 2. ve 3. Öncelikli alanlar tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir. Kamu görevlileri ise tüm öncelikler tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir.

10. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde 4. maddede bahsedilen önceliklerle ilgili açıklamalar

a) Aşağıda listelenen sertifika görevlendirmeye esas olarak kabul edilecektir:

· İngilizce Sertifikası

· Almanca Sertifikası

· Özel Eğitim Sertifikası

· Bilgisayar Sertifikası

b) Fakülte veya Açık öğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3. ve 4. sınıf öğrencileri ihtiyaç olması halinde görevlendirileceklerdir. Bu kapsamdaki başvurular, lisans mezunlarının görevlendirilmeleri sonrası ihtiyacın devam etmesi halinde değerlendirilecektir.

11. Adaylar güvenlik soruşturması neticesinde göreve başlatılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz gelenler göreve başlatılmayacak olup göreve başlamış olsalar bile görevlendirilmeleri iptal edilecektir.

12. 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı 1.dönem ücretli öğretmenlik görevlendirmesiyle alakalı tüm duyuru, ilan ve haberler ilçemiz web adresi ( karliova.meb.gov.tr ) üzerinden yayınlanacak olup başvuru sahiplerinin internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Not: Ulaşım ve imkanlar göz önünde bulundurularak merkeze uzak köylerde görevlendirilecek öğretmenlerde takdir hakkı idarenin olup oraya yapılacak görevlendirmelerde yukarda belirtilen önceliklerin dikkate alınması zorunluluğu bulunmamaktadır.