ÇANKIRI MERKEZ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2018-2019

ÇANKIRI İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik duyurusu

ÇANKIRI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

2018-2019 eğitim-öğretim yılında Merkez ve Merkeze bağlı köy okullarında kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden idareciliğe görevlendirilen, askere giden, aylıksız izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının karşılamak üzere ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Ders ücreti karşılığında yapılacak öğretmen görevlendirmeleri için başvurular; https://www.turkiye.gov.tr internet adresinden “Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” başlığı altında elektronik ortamda alınacaktır.

BAŞVURUSU ÖN KABUL VE GÖREVLENDİRME ESASLARI

 1. Çankırı merkez ilçe için başvuru yapan adaylar, 2018-2019 eğitim öğretim yılı süresince Çankırı merkez ve merkeze bağlı köy okullarında ihtiyaç bulunan eğitim kuramlarında görevlendirilecektir.
 2. Başvurular tüm branşlarda alınacak, Müdürlüğümüzün var olan veya oluşacak ihtiyaçları doğrultusunda yıl içerisinde başvuran adaylar kendi aralarında branşları bazında sıralanacak, e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapan adaylardan karşılanacak olup, e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılmayacaktır.
 3. Başvuru yapan adaylardan ihtiyaç bulunan okullara 2018-2019 eğitim-öğretim yılı süresince https://www.turkiye.gov.tr internet adresinden başvuru yapan adaylardan sıralamaya göre görevlendirme yapılacaktır.
 4. Başvuru yapanlar başvuru esnasında herhangi bir evrak teslim etmeyecek, başvurusu kabul edilen ve görevlendirmesi uygun olanlar elektronik başvuruda belirttikleri telefonlarına veya e-postalarına ulaşıldığında aşağıda belirtilen evraklarla Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Atama) bürosuna şahsen müracaat edeceklerdir. Beyan ettiği bilgilerde eksik ve hata olan adayın görevlendirilmesi yapılmayacaktır..
 5. Duyurulan adaylardan kendisine ulaşılamayan veya çağrıldığı halde başvuru evraklarını getirmeyenlerin yerine sıradaki kişi görevlendirilecektir. Bu nedenle mağduriyet yaşanmaması için başvuru yapanların iletişim adreslerinin aktif olması gerekmektedir.
 6. Göreve başlatılan adaylardan Milli Eğitim Müdürlüğünün kabul ettiği bir mazereti olmadan görevden ayrılanların aynı yıl içinde ve 1 yıl geçmeden görev verilmeyecektir.
 7. Göreve başlatılan adaylardan geçerli mazereti olanların ise görevden ayrılmadan en az 15 gün önce Kurum Müdürlüğüne bilgi vermesi gerekmektedir.
 8. Görevlendirmeler ihtiyaç olan branşlara göre aşağıdaki öncelik sırası dikkate alınarak KPSS puan sıralamasına göre yapılacaktır.
 9. Ders ücreti karşılığında görevlendirme yapılacak öğretmenlerimiz, Ön İnceleme Soruşturma neticesinde göreve başlatılacak, İnceleme Soruşturması olumsuz gelenler başlatılmayacak göreve başlamış olsa bile görevlendirmesi iptal edilecektir.
 10. 29/08/2018 tarihinden önce https://www.turkiye.gov.tr adresinden İlimiz Merkez ve ilçeleri için başvuru yapan Lisans mezunu adaylardan 2018 yılı KPSS puanlarını sistemden güncelleme yapabilmeleri için var olan başvurularının silinerek KPSS puanları ile birlikte yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir.

*Sıralamada Kullanılacak Öncelik:

(1) KPSS P121 – (2018 KPSS Alan Sınavına Giren Adayların Kullanacağı Puan Türü)

(2) KPSS P10 – (2018 KPSS Sınavına Giren Alan Sınavına Girmeyen Öğretmenlerinin Kullanacağı Puan Türü)

(3) DİPLOMA NOTU LİSANS – (Puanı Olmayan Eğit. Fak.ve Fen Edb. Fak. Mezunlarının Diploma Notu)

(4) KPSS P3 – (2018 KPSS Sınavına Giren Diğer Fakülte Mezunlarının Kullanacağı Puan Türü)

(5) EMEKLİ ÖĞRETMENLER – (Puan Türü ve Puan Kısmını Boş Bırakacak)

EĞİTİM DURUMU

Okul Öncesi Öğretmenliği için;

 1. Talim Terbiye Kurulu Kararına göre Okul Öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun ataması yapılmamış öğretmenlerden, lisans üstü belgesi/diploması olanlar, (KPSS Puan Üstünlüğü)
 2. Talim Terbiye Kurulu Kararına göre Okul Öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunları dahil) ataması yapılmamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar, (KPSS Puan Üstünlüğü)
 3. Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları, (KPSS Puan Üstünlüğü)
 4. Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü önlisans mezunları, (Diploma notu üstünlüğü)

Diğer Alanlardaki Ders Ücreti Karşılığı Öğretmen Görevlendirme İçin;

 1. Eğitim Fakültesi Mezunları veya Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları (Pedagojik Formasyon Almış Olanlar)
 2. Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları (Pedagojik Formasyonu Olmayanlar)
 3. Diğer Fakülte Mezunları
 4. Emekli Öğretmenler

GÖREV VERİLMESİ HALİNDE İSTENECEK BELGELER

 1. Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslıyla beraber fotokopisi.
 2. Diploma Notu için Transkrip
 3. Nüfus Cüzdanının aslıyla beraber fotokopisi.
 4. Varsa kurs belgesi aslıyla beraber fotokopisi
 5. Adli Sicil Kaydı (E-Devlet sistemi üzerinden alınanlarda geçerli sayılacaktır)
 6. Sağlık Raporu (Sağlık ocağından veya aile hekiminden alınan rapor yeterli olacaktır.)