DEMRE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2017-2018

ANTALYA DEMRE İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

ANTALYA DEMRE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı içerisinde, İlçemizde bulunan okul/kurumlarda kadrolu öğretmenlerce giderilemeyen öğretmen ihtiyacı (askere giden, ücretsiz izine ayrılan veya raporlu olan öğretmenlerin yerine) ek ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirilmesi ile karşılanacaktır.
Başvurular Müdürlüğümüzce 18/08/2017  tarihi itibari ile alınacak olup; Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek  Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi doğrultusunda ek ders ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılırken dikkat edilerek görevlendirmeler, Milli Eğitim Bakanlığı,  Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 (dokuz) sayılı kararı ile “Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar ile Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslar” çerçevesinde İlçe Kaymakamlıklarınca yapılacaktır. Müdürlüğümüz, Eğitim Öğretimde başarının artması, verimliliğin yükselmesi için ihtiyaç olması halinde geçen yıl görevlendirilen kişilerin tekrar görevlendirilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesine ve FETÖ-PDY devlet yapılanmasında ilişkisi olanların incelenerek kişilere görev verilmemesi, diğer görevlendirilecek olan öğretmenlerin ise  gerekli inceleme yapıldıktan sonra görevlendirmelerinin yapılmasına özen gösterecektir.
Başvuruda bulunan ve görev alacak olan adaylar 07/09/2017- 08/09/2017 tarihleri arasında 2 (iki) gün Müdürlüğümüzce uyum seminerine alınacaklardır.
Ancak başvuruda bulunan emekli öğretmenler ile daha önce uyum seminerine katılanlar uyum seminerine alınmayacaktır.

Aşağıdaki formun çıktısını alabilirsiniz.

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir