DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI 2017 YAZ DÖNEMİ BAŞVURULARI

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme kursları 03 Temmuz 2017 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında açılacaktır. Bu kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmen adayları başvurularını 12.06.2017 ve 18.06.2017 tarihleri arasında e-kurs.eba.gov.tr internet adresindeki ücretli öğretmen girişinden yapacaklardır. Yaz Kurslarında görev almak isteyen öğretmen adaylarının başvuru yaptıktan sonra sistemden alacakları başvuru formu ve

aşağıda listelenen evraklarla birlikte görev almak istedikleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-Sınav Hizmetleri Bürosuna başvurmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1. Başvuru formunun çıktısı

2. Mezuniyet belgesi ve diploma fotokopisi (aslı getirilecek)

3. Nüfus cüzdan fotokopisi (aslı getirilecek)

4. Formasyon belgesi (varsa)

5. KPSS alan puan çıktısı(varsa)

39 thoughts on “DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI 2017 YAZ DÖNEMİ BAŞVURULARI”

 1. ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU İÇİN GEREKENİ YAPIYORUM. HER ŞEY İYİ GÜZEL DERKEN BAŞVURU FORMUNU YAZDIR DİYO O KISMA GİRİYORUM 2015 2016 DÖNEMİ DİYE YAZIYOR. DEFALARCA DENEDİM AYNI. NE YAPILMASI GEREKİYOR ACABA?

  1. ucretliogretmen

   O sistemle alakalı bir durum. O kısmın tarih düzeltmesi yapılmamış. Siz o şekilde alıp ilçe milli eğitime onaylatın.

 2. Yeni mezun oldum ama formasyon ve diplomam henüz verilmedi kurs başladıktan bi müddet sonra verilecek başvuru yaparken internet üzerinde eğer ki kayıt yaptıktan sonra bir eksiklik söz konusu olursa sonraki dönemde bir yıl boyunca MEB de eğitim görevi verilmeyeceği yazıyordu şuan bu başvurumu onaylatmaya gitmesem sıkıntı olur mu acaba

  1. ucretliogretmen

   Diploma beyan edemezsen başvuru onaylanmaz. E-Devletten mezuniyet belgeni çıkarabilirsin. Ya da geçici mezuniyet belgesi beyan edebilirsin.

 3. Merhabalar, kayıt sonrasında güvenlik sorusu diyor, bu konuda yardımcı olr musunuz? Neye göre cevaplandıracağız bu soruyu?

  1. ucretliogretmen

   Ekran görüntüsü yollamanız lazım. Facebook sayfamızdan iletişim kurar mısın?

 4. merhaba hocam internetten başvurduktan sonra yukardaki 5 belgenin son teslim tarihi ne zamandır.bi de internet üzerindeki başvuruda yanlış bir bigi verdik diyelim bunu başvuru tarihleri içerisinde sonradan düzeltebilir miyiz?teşekür ederim

  1. ucretliogretmen

   18 Haziran’da başvuru sona erecek. 3 Temmuz’da kurs başlayacak. Ama sen yine de Pazartesi günü onaylatma işlemini gerçekleştir. Yanlış bilgi ile kayıt yaptıysan onay vermezler. Yeniden başvuru hakkını da kaçırmış olabilirsin. Bunu onay vermeye gittiğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine sor.

  1. ucretliogretmen

   Anaokul ve İlkokul öğrencilerine yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursu açılmamaktadır. Eylül ayına doğru yayınlayacağımız duyuruları takip edin.

 5. açılmadığı taktirde milli eğitimde başvuru yapa biliyormuyuz peki,hangi braj öğretmenler alınıyor

  1. ucretliogretmen

   Milli Eğitimde de aynı siteye bağlanıp başvuru yaparsın. Değişen bir şey olmaz. Sana kullandıracakları bilgisayarları olmaya bilir. Çok fazla branşta kurs açılmıyor. Sen hangi branşsın? Senin branşında öğretmen alıp almadıklarını söylemem daha kolay olur.

  1. ucretliogretmen

   Sizin branşlarda yaz kursu açılmıyor. Eylül’e doğru ücretli öğretmenlik başvurusu yaparsınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir