Menü Kapat

EĞİRDİR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2017-2018

ISPARTA EĞİRDİR İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

ISPARTA EĞİRDİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

İlçemiz eğitim kurumlarında çeşitli nedenlerle (Boş Norm, Aylıksız İzin, Uzun Süreli Sağlık Raporu, Tayin, Emeklilik vb.) oluşan öğretmen yetersizliğinden dolayı  2017/2018 eğitim öğretim yılında ihtiyaç duyulan branşlarda Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar´ın 9.Maddesi gereğince ek ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılacaktır.

ÖNCELİK SIRALAMASINA GÖRE GÖREVLENDİRMEYE ESAS USUL VE ŞARTLARI

1-Üniversitelerin Eğitim Fakültesi bölümlerinden mezun olmak,

2-Üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi bölümlerinden mezun olmak,

3-Okul Öncesi Öğretmenliği(Ana Sınıfı) için Okul Öncesi Öğretmenliği(Lisans), ihtiyaç karşılanmadığı takdirde Çocuk Gelişimi (Ön lisans) bölümü mezunu olmak,

4-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği için Lisans, ihtiyaç karşılanmadığı takdirde İlahiyat Ön lisans mezunu olmak,

5-Eğitim ve Fen Edebiyat Fakülteleri mezunlarının 2017 KPSS, Çocuk Gelişimi ve İlahiyat Ön lisans bölümü mezunlarının 2017 KPSS puanına sahip olmak,

6-Son 1 (bir) yıl içinde görev alan ücretli öğretmenlerden, geçerli mazereti olmadan görevini bırakanlara aksi hüküm bulunmadıkça görev verilmeyecektir.

7- Geçerli bir özrü (atama, hastalık vb.) olmaksızın çalıştığı okul müdürlüğüne en az 5 (beş) işgünü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara müdürlüğümüzce bir daha görevlendirme yapılmayacaktır.

8-Maarif Müfettişlerince önceki yıllarda öğretmenlik görevinde yetersiz bulunup görevi sona erdirilen ve bir daha görev verilmemek üzere hakkında işlem yapılan ücretli öğretmenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

9-Her branş mezunu sadece kendi branşı için başvuru yapabilecektir. Kendi branşında ihtiyaç olmaması durumunda uygun diğer branşlarda görevlendirme yapılacaktır.

10-Merkez  için başvuru yapan köylere; Köy için başvuru yapan merkez için başvuru yapma hakkına sahip olamayacaktır.

11-Başvuru yapan her adayın görevlendirilemeyeceğinin, görevlendirmenin yapılmaması durumunda da herhangi bir hak talep edilmeyeceğinin bilinmesi gerekir.

12-Köy Okullarını tercih edenlerden ikameti o köyde olanlara öncelik verilecektir.

13-Eşitlik durumunda mezuniyeti daha eski ve önceki yıllarda daha uzun çalışanlara öncelik verilecektir.

Başvurular 15/08/2017-11/09/2017 tarihleri arasında Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine şahsen yapılacaktır. 

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

  1. Başvuru Formu
  2. Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesi Onaylı Fotokopisi (Yurtdışı mezunlarından denklik belgesi) Örneği,
  3. Resmi Görevi Bulunanlardan Görev Yeri Belgesi
  4. 2016 veya 2017  KPSS10/ KPSS121 Puanı
  5. Varsa  (İngilizce-Bilgisayar) Sertifikaları
  6. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  7. Sabıka Kaydı

 

Başvuru Formu için tıklayınız

NOT: İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru evrakları elden Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları servisine teslim edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir