ELEŞKİRT ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2017-2018

AĞRI ELEŞKİRT İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

AĞRI ELEŞKİRT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

Ücretli Öğretmenlik başvuruları 04-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında sistem üzerinde alınacaktır.

İlçemiz Merkezi ve köylere  bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Madde doğrultusunda; ücretli ve vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2017(KPSS-P 121) Beden Eğitimi (BESYO), Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu, İlahiyat Fakültesi Mezunu olanlar ise (P-10)alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1-Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İlahiyat  Fakültesi, (BESYO), Müzik, Görsel Sanatlar ve Felsefe Grubu mezunu olanlar,

2-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarihli ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

3-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır

4-Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.

5-Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

6-Vekil öğretmenlik için sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup, alan puan sıralaması doğrultusunda; asker ve ücretsiz izne ayrılan köy öğretmenlerin yerine ihtiyaca göre kura çekilecektir.

7-Başvurular 04-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında sistem üzerinde alınacaktır. Başvuruları onaylamak için istenilen belgeler müdürlüğümüz atama şubesine teslim edilecektir.

8-Başvuru sahiplerinin güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra, KPSS Puan üstünlüğüne göre görevlendirmeleri yapılacaktır.

9-Ön lisans mezunları ve yukarıda belirtilen Fakülte mezunları dışında, diğer Fakülte mezunlarının müracaatları alınmayacaktır. İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

10-Eksik belge getirenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.

3-Formasyon belgesi (varsa)

4-KPSS Sonuç Belgesi

5-Sabıka Kaydı

6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

7-Nüfus Kayıt Örneği

8-Sağlık Raporu

9-2 Adet Fotoğraf

BELGELER MAVİ DOSYA İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEKTİR.

NOT: Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine onaylatmanız gerekmektedir. Duyuru Eleşkirt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan başvurular için geçerlidir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir