GAZİANTEP YAVUZELİ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2020-2021

GAZİANTEP YAVUZELİ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

GAZİANTEP YAVUZELİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

1- İlçemize bağlı eğtim kurumlarının 2020- 2021 eğitim ve öğretim yılında eğitim öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 89. Maddesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek ders saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi uyarınca ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.
2- Ücretli öğretmenliğe başvurular https://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet linki üzerinden bireysel olarak alınacak, görevlendirmeler sistemde kayıtlı adaylar içerisinden yapılacaktır.
3- Ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılırken;
a) Görevlendirilcek adayların Talim ve Terbiye Kurulu’nun 9 Nolu kararı uyarınca mezun olunan yükseköğretim programının öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin karara uygun olmasına dikkat edilecektir.
b) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanlardan alan/ branş önceliğine göre Kamu Personel Seçme Sınavında puan türleri bakından ( KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120 ) puan üstülüğüne göre görevlendirilmeleri yapılacaktır.
c) Öğretmen ihtiyacının karşılanamadığı alanlara görevlendirileceklere ilgili olaraak KPSS puan üstünlüğüne göre ve Orta Öretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olanlara öncelik verilecektir.

Yorum yapın