HAMUR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2017-2018

AĞRI HAMUR İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

AĞRI HAMUR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI  07.08.2017 – 15.08.2017 TARİHLERİ ARASINDA İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı   okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

GÖREVLENDİRMELERDE AŞAĞIDAKİ SIRALAMA ESAS ALINACAKTIR.

 • Eğitim Fakültesi
 • Fen edebiyat Fakültesi
 • İlahiyat Fakültesi
 • Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu
 • Müzik
 • Görsel Sanatlar
 • Felsefe Grubu Mezunu olanlar,

 

Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarihli ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

Başvurular 07-15 Ağustos 2017 tarihleri arasında sistem üzerinden alınacaktır. Başvurular onaylamak için istenilen belgeler Müdürlüğümüz Atama Şubesine teslim edilecektir.

Başvuru süresi içerisinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.

Görev alacak öğretmenler mazeretsiz görevden ayrılamayacaklardır.

Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup,ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

Görevlendirildiği halde 3 gün içinde görevine başlamayanların yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Başvuru sahiplerinin Güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra, KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirmeleri yapılacaktır.

Ön Lisans Mezunları ve Yukarıda belirtilen fakülte mezunları dışında diğer fakülte mezunlarının müracaatları alınmayacaktır.İhtiyaç duyulduğunda yeniden duyuru yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere;Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2017(KPSS-P 121) Beden Eğitimi (BESYO), Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu, İlahiyat Fakültesi Mezunu olanlar ise (P-10)alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

 BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

 1. Diploma/ Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi
 2. Formasyon Belgesi (var ise)
 3. KPSS Sonuç belgesi

 4. Sabıka Kaydı
 5. Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi
 6. Nüfus cüzdanı fotokopisi

NOT:Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine onaylatmanız gerekmektedir.

Başvuru yapmak için tıklayın.

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir