KARAKOÇAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2018-2019

ELAZIĞ KARAKOÇAN İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

ELAZIĞ KARAKOÇAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

İlçemizdeki eğitim kurumlarında görev yapmakta iken; askere giden, ücretsiz izne ayrılan, raporlu olan veya bakanlığımızca öğretmen ataması yapılmayan norm kadro açığı bulunan okullardaki derslerin boş geçmemesi için, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 89. maddesi ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. maddesine dayanılarak bu esaslar hazırlanmıştır.

Başvuru yapanlar, Karakoçan ilçesinde 2018-2019 öğretim yılı süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan veya oluşacak eğitim kurumlarında görevlendirilecektir. Görev almak isteyenlerin aşağıdaki takvim çerçevesinde e- devlet üzerinde başvuru yaptıktan sonra ekteki başvuru formunu doldurarak ve istenen belgelerle birlikte Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Bölümüne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Görevlendirmesi yapılanlardan, verilen göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde görev alma hakkını kullanmış sayılacak ve tekrar görev verilmeyecektir. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere başvuru formunda belirttikleri telefon numaraları aranarak ulaşılacak olup adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirme başvuruları 26 Temmuz-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-devlet başvurusu olup, başvuru formunu ve istenilen belgeleri şahsen müdürlüğümüze teslim etmeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Belirtilen tarihler arasında başvuru yapanlara görevlendirmelerde aşağıdaki öncelik sıralaması da dikkate alınarak öncelik verilecektir.

Ders ücreti karşılığı görevlendirmelerinde aşağıdaki öncelik sıralaması:

1- Öncelik :Eğitim fakültesi mezunları
2- Öncelik :Fen edebiyat fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi alanlar)
3- Öncelik :Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi almayanlar)
4- Emekli Öğretmenler
5-Öncelik :Lisans-Yan alanı ve sertifikası olanlar
6- Öncelik :Lisans -Diğer alanlar
7- Öncelik :Ön Lisans Mezunları

Not 1: Eşit şartlara sahip olanlar arasında öncelik KPSS alan puan üstünlüğüne, ücretli öğretmenlik hizmet süresine, yüksek lisans belgesi olanlara sırasıyla bakılacaktır.
Not 2: Ayrıca okul öncesi öğretmen görevlendirmelerinde 2011/43 sayılı Genelge de dikkate alınarak öğretmen görevlendirmesi yapılabilecektir.

Başvuruda İstenilecek Belgeler:
1.Başvuru Formu (İndirmek için tıklayın)
2.Diploma, Mezuniyet Belgesi veya Geçici Mezuniyet Belgelerinin aslı gösterilmek kaydıyla fotokopisi
3.Nüfus Cüzdan Fotokopisi.
4.Savcılık Sabıka Kayıt Belgesi, (Yeni tarihli alınmış, e-Devletten alınabilir)
5.Başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge.
6.Varsa sertifika (İngilizce)

FETÖ/PDY ve devletin milli güvenliğini tehdit eden diğer terör örgütlerine mensubiyeti, iltisakı veya bağlantısı güvenlik soruşturması sonu tespit edilenlere görev verilmeyecek, verilse dahi iptal edilecektir.