MİDYAT ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI 2017-2018

MARDİN MİDYAT İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları

MARDİN MİDYAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU SONUÇLARI

Görevlendirilen öğretmenler 19.09.2017 Tarihi mesai saati bitimine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelerek SGK Girişlerini tamamlayıp 20.09.2017 tarihinde okullarında göreve başlayacaklardır.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR;

1-Görevlendirilen öğretmenler 19.09.2017 Tarihi mesai saati bitimine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelerek SGK Girişlerini tamamlayacaklardır.

2-20.09.2017 Tarihinde okullarında göreve başlayacaklardır.

3-2 gün içinde göreve başlamayan öğretmenlerin yerine puan üstünlüğü esasına göre sırada bekleyen adaylar arasından görevlendirme yapılacaktır. Göreve başlamayan, başladıktan sonra mazeretsiz görevi bırakanlara bir daha görev verilmeyecektir.

4-Milli Eğitim Bakanlığı ´na bağlı kurumlarına Öğretmen alımlarında KPSS 121- KPSS 10 puan türlerine göre alım yaptığından ve kurumlarımızda norm kadro açığından(ihtiyacımızdan) daha fazla başvuru yapıldığından KPSS 3 puan türünden görevlendirme yapılmamıştır. İleriki dönemde ihtiyac olması halinde bu puan türünde de görevlendirme yapılacaktır.

5-Görevlendirmeler alanlar bazında öncelik sırası ve kendi aralarında öğretmenliğe esas olan KPSS sınav puanı üstünlüğüne göre yapılmıştır.

6-Görevlendirmede, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen bilimleri, Sosyal bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik(lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Sınıf Öğretmenliği branşlarında alanlar bazında görevlendirme yapılırken KPSS P121 puanı, puan üstünlüğüne göre görevlendirmeler yapılmıştır. Başvuru yapanlar arasında KPSS 121 puanı ile görevlendirme puanı olması gerekirken, sadece KPSS 10 puanı ibraz edenlerin görevlendirmesi yapılmamıştır.

7-Okul öncesi öğretmenliğine görevlendirmeler KPSS 93  puanı ,puan üstünlüğüne  öncelikli 4 yıllık eğitim fakültesi mezunlarına öncelik verilmiştir. Ancak köylerde görev almak istemeyen 4 yıllık eğitim fakültesi mezunlarına görev verilmemiştir. İhtiyacın  karşılanması için başvuru yapan 2 yıllık çocuk gelişimi eğitimi mezunlar arasından KPSS  puan üstünlüğüne göre görevlendirmeler yapılmıştır.

8-Sınıf Öğretmenliğine öncelik sırası Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği mezunlarına ve Eğitim fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar arasından KPSS 121 puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılmıştır. Ancak bu bölümden yeterli başvuru olmadığından,  eğitim fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar ve Fen edebiyat fakültesi mezunlarından KPSS 121 – KPSS 10 puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılmıştır.

9-Görevlendirme için yeterli puanı olmasına rağmen köyde görev almak istemeyenlerin ilçe merkezinde görevledirme kontenjanları dolduğunda ilçe merkezinde oluşacak ihtiyaç halinde görevlendirmeleri yapılmak üzere tekrar değerlendirilecektir.

10- İngilizce öğretmenliği , Bilişim Teknolojileri , Müzik, Beden Eğitimi, Almanca, Görsel sanatlar, Branşlarına KPSS 10- puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılmıştır. Ancak diğer branşlardan da İngilizce sertika sahiplerine puan üstünlüğüne göre İngilizce öğretmeni olarak görevlendirilmiştir.

11-Görevlendirmesi yapılanlar,  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarında çalışan kadrolu öğretmenlerin sorumlu olduğu ilgili mevzuatlardan kendilerine sorumlu tutulacaktır.Görevlerini icra ederken öğretmen mesleğine yakışmayan tutum ve davranışlarda bulunanların görevlendirmeleri müdürlüğümüzce sona erdirilecektir.

12-Görevlendirilen öğretmenler Güvenlik Soruşturmasına tabi tutulacaktır.Görevlendirilen öğretmenlerin Sigorta girişlerinin yapılması ve görevlerine başlamak için  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Nüfus Cüzdanaları ile gelmeleri gerekmektedir.

Görevlendirme Listesi İçin Tıklayınız:

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir