ŞANLIURFA SURUÇ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2023-2024

ŞANLIURFA SURUÇ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı 1. Dönem Ücretli Öğretmenlik başvuruları

ŞANLIURFA SURUÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

-Başvurular sadece E-devlet üzerinden alınacaktır.

-Mezun olmayan adaylar başvuru yapamaz.

-Başvurular 28.08.2023 tarihi itibari ile alınmaya başlanacak, yıl boyunca başvuru yapılabilecektir. Ancak ilk aşamada 28.08.2023 ve 04.09.2023 tarihleri arasında yapılan başvuruların listesi alınacak ve öncelikli değerlendirilecektir. İhtiyaç halinde sistem üzerinden yeni listeler alınacaktır.

-28.08.2023  tarihinden önce yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır ve sistemden silinecektir.  (28.08.2023 tarihinden önce başvuru yapmış olan adayların, bu tarih itibariyle başvurularını yenilemeleri gerekecektir. Tüm sorumluluk kişiye aittir.)

-Görevlendirmeler KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-Branş bazında sıralamalar KPSS (p121, p120 ve p10) puan üstünlüğüne göre yapılacaktır. KPSS’ ye girmeyen adaylar da başvuru yapabilecektir.

-Üniversitelerin tüm fakültelerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler; ancak öncelikli olarak Eğitim Fakültesi ihtiyacın karşılanmaması durumunda Fen Edebiyat Fakültesi (Formasyonlu) mezunlar 2’nci öncelikli değerlendirilecektir.

-Öncelik durumda sıkıntı yaşanmaması adına; KPSS puanı, öğrenim bilgileri, formasyon bilgileri sisteme eksiksiz girilmelidir.

-Görevlendirilecek erkek adayların 2023-2024 Eğitim – Öğretim yılı içerisinde askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

-Dönem başı itibari ile görevlendirilen adaylar SMS ile bilgilendirilecektir. Belirtilen gün ve saatte, istenilen evraklarla birlikte görevlendirme için gelmeyen adaylara tekrar dönüş yapılmayacaktır.

TERCİH YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-Adayların birinci tercihlerini mezun oldukları programa uygun olan branşta yapmaları zorunludur.

-Görevlendirmelerde adayın öncelikli ilçe tercihi dikkate alınacaktır. (Örneğin ilk tercihinde farklı bir ilçe seçen aday Suruç ilçesinde listeye alınmaz.)

-Adaylar birden fazla tercih yapacaksa, mümkün olduğunca mezun olunan programa uygun branşların tercih edilmesi gerekir.

GÖREVE ÇAĞIRILAN ADAYLARDAN İSTENİLECEK EVRAKLAR

 

-Diploma Aslı ve Fotokopisi (E-Devlet Çıktısı Kabul Edilir.)

-Formasyon Aslı ve Fotokopisi

-Kimlik Fotokopisi

-Adli Sicil Kaydı

-Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylardan)

-1 Adet Fotoğraf

          NOT1: Görevlendirme yapılan okullara gitmek istemeyen adaylar, yıl içerisinde yeniden görevlendirilmeyecektir.

           NOT2:Öğretmen dağıtımlarının daha sağlıklı yapılabilmesi için E- Devletteki ikametgâh adreslerinin ve iletişim numaralarının güncel olması gerekmektedir.

       NOT3: Başvuru yapacaklardan köyde ikamet edip ikameti bulunan köyde veya ikametine yakın köyde görev almak isteyenlerin E-Devletten alacakları Barkotlu güncel Yerleşim Yeri Belgesi ile birlikte İlçe Milli Eğitim Atama Birimine Form Dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Dilekçeler müdürlüğümüz Atama Biriminden temin edilecektir.

                     NOT4: Lisans Mezunu olup İngilizce, Çocuk Gelişimi vb. Sertifikası olanlarından görev almak isteyenlerin İlçe Milli Eğitim Atama Birimine Form Dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Dilekçeler müdürlüğümüz Atama Biriminden temin edilecektir

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir