SİNOP ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2017-2018

SİNOP İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

SİNOP İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

Durağan,Ayancık ve Türkeli İlçelerimizde Okul Öncesi, Sınıf Öğretmenliği ve Din K. ve Ahlak Bilgisi alanlarında ücretli öğretmenlere ihtiyaç duyulmaktadır.Bu  ilçelerimizde görev yapmak isteyenlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

ÖNCEKİ DUYURU

İlimiz merkez ilçe okul/kurum müdürlüklerinde görev yapan  öğretmenlerden askerlik görevini yerine getiren, ücretsiz izine ayrılan, uzun süreli raporlu olanlar ile norm kadroya bağlı öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına derslerin boş geçmemesi için öncelikli olarak aşağıda belirtilen eğitim durumu sıralamasına göre görevlendirme yapılacaktır.

1- Eğitim Fakültesi mezunları,

2- Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (Formasyonu olanlar),

3- Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (Formasyonu olmayanlar),

4- Diğer fakülte mezunları,

5- Yüksekokul mezunlarından ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Buna göre ücretli öğretmenlik başvurularının 01-21 Ağustos 2017 tarihleri arasında Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları 1 Şubesine  dilekçe ve ekleri ile müracaat ederek yapılması gerekmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğüne yapılan müracaatlar il merkezi, bağlı belde ve köy okulları için alınacaktır. İlçelerde görev almak isteyenlerin ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine  dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuruda bulunanların öğretmen ihtiyacı bulunan okullara, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ders ücreti karşılığında görevlendirmesi yapılacaktır.

 BAŞVURU ESNASINDA İSTENİLEN BELGELER

1-Dilekçe(Başvuru Formu)

2-Mezuniyet Belgesi

3-Pedagojik Formasyon Belgesi

4-KPSS Sonuç Belgesi

5-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu (Kesinlikle bilgisayar ortamınada doldurulacak ve resim yapıştırılacaktır.)

Not: Belgelerin asılları ile birlikte fotokobilerinin de getirilmesi gerekmektedir.

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir