taşlıçay ücretli öğretmenlik başvuru

TAŞLIÇAY ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2016

AĞRI TAŞLIÇAY İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik Duyurusu

AĞRI TAŞLIÇAY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016-2017 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

Taşlıçay İlçesine bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Madde doğrultusunda; vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye KuruluBaşkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2016(KPSS-P 121) Beden Eğitimi, Müzik ve Gürsel Sanatlar, Felsefe Grubu Mezunu olanlar ise (P-10)alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1-      Eğitim Fakültesi mezunları ile Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup, formasyon belgesi bulunanlar,

2- Emekli Öğretmenler, (01.09.2016 tarihi itibari ile 65 yaşını doldurmayanlar),

3- 4yıllık diğer fakülte mezunlarından; Eğitim Fakültesi bölümünden mezun olanların görevlendirmeleri bitmeyene kadar diğer bölüm mezunlarına görev verilmeyecektir.

4-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımız Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

5-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır

6-Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.

7-Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

8-Vekil öğretmenlik için sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup, alan puan sıralaması doğrultusunda; asker ve ücretsiz izne ayrılan köy öğretmenlerin yerine ihtiyaca göre  2016(KPSS-P 121) ve (P-10)  puan sıralamasıyla yapılacaktır. Vekil öğretmenlik için yeteri kadar sınıf öğretmeni mezunu bulunmaması halinde diğer eğitim fakültesi mezunlarına öncelik verilecektir. Diğer eğitim fakültesi mezunları arasında da   yeteri kadar aday bulunmaması halinde lisans mezunları arasından kura çekilecektir.

Başvurular 03-18 Eylül 2016 tarihleri arasında başvurular sistem üzerinde alınacaktır. Başvuruları onaylamak için istenilen belgeler müdürlüğümüz atama şubesine teslim edilecektir. (Kurban Bayram tatili süresince yapılan başvuruların evrakları 19/09/2016 tarihinde müdürlüğümüze teslim edilecektir.) 

 Ön lisans mezunları müracaatları alınmayacaktır ihtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.

3-Emeklilik kimlik kartı fotokopisi.(Emekli olan öğretmenlerden)

4-Formasyon belgesi (var ise).

5- KPSS Sonuç Belgesi

6- Sabıka Kaydı

7-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

NOT: Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu Taşlıçay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne onaylatmanız gerekmektedir.

Duyuru sadece Taşlıçay ilçesi için geçerlidir. Başvuru ekranında ilçe seçimi için sadece Taşlıçay İlçesi seçimini yapmanız gerekmektedir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir