TAŞLIÇAY ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2017-2018

AĞRI TAŞLIÇAY İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

AĞRI TAŞLIÇAY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

SON DUYURU

Müdürlüğümüze Ücretli ve vekil alımı için başvuruda bulunup evraklarını teslim eden kişilerin;

Aşağıdaki linkten yayınlanan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formunu bilgisayar ortamında doldurarak en geç 18/08/2017 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar müdürlüğümüze elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu için TIKLAYINIZ

İLK DUYURU

İlçemize bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Madde doğrultusunda vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye KuruluBaşkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yüksek öğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2017( KPSS-P 121 ) ,Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu,İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve diğer fakülte mezunu olanlar ise ( P-10 )alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.
1– Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi, Müzik ,Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu ve İlahiyat Fakültesi mezunu ile Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup formasyon belgesi bulunanlar,
2- Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olanlar.
3- Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımız Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.
4- Dört(4) yıllık diğer fakülte mezunları. (1.ve 2.Maddede mezun olanların görevlendirmeleri bitinceye kadar diğer bölüm mezunlarına görev verilmeyecektir.)
5- Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.
6- Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
7- Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
8- Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.
9- Vekil öğretmenlik için asker ve ücretsiz izne ayrılan öğretmenlerin yerine ihtiyaca göre;  sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup 2017 (KPSS-P 121)  puan sıralamasıyla görevlendirme yapılacaktır. Vekil öğretmenlik için yeteri kadar sınıf öğretmeni mezunu bulunmaması halinde diğer eğitim fakültesi mezunları, Beden Eğitimi, Müzik ,Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu ve İlahiyat Fakültesi mezunu ile Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup formasyon belgesi bulunanlar arasından  2017 (KPSS-P 121) ve  2017    ( P-10 )  puan sıralamasıyla görevlendirme yapılacaktır. Bu mezunlar arasında da yeteri kadar aday bulunmaması halinde Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları arasından 2017 ( P-10 ) puan sıralamasıyla görevlendirme yapılacaktır.
10- Başvurular 05-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında http://taslicay.meb.gov.tr/ adresinden sistem üzerinde alınacaktır. Başvuruları onaylamak için istenilen belgeler müdürlüğümüze teslim edilecektir.
11-Başvuru sahiplerinin güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.
            Ön lisans mezunları (Okul Öncesi Eğitim hariç) ve yukarıda belirtilen fakülte mezunları dışında müracaat alınmayacaktır. İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
3-Formasyon belgesi (var ise).
4- KPSS Sonuç Belgesi,
5- Sabıka Kaydı,
6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi.

NOT: Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze onaylatmanız gerekmektedir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Leave Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir