TEKKEKÖY ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2018-2019 2. DÖNEM

SAMSUN TEKKEKÖY İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönemi Ücretli Öğretmenlik Başvuruları

SAMSUN TEKKEKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEMİ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

1-2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında yapılacak öğretmen görevlendirmeleri için başvurular e-Devlet başvuru ekranından elektronik olarak alınacaktır. Görev almanız durumunda istenilen belgeler aşağıda belirtilmiş olup göreve başlamadan önce Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları bölümüne teslim edilmesi gerekmektedir.

2-Duyurulan adaylardan kendisine ulaşılamayanların yerine sıradaki kişi görevlendirilecektir. Bu nedenle mağduriyet yaşanmaması için başvuru yapanların iletişim adreslerinin aktif olması gerekmektedir.

3-Göreve başlatılan adaylardan Milli Eğitim Müdürlüğünün kabul ettiği bir mazereti olmadan görevden ayrılanların aynı yıl içinde ve daha sonraki yıllarda başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sınıf Öğretmenliği İçin Öncelik Sırası;

Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları

Eğitim Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar

Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar

Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar

Branş Öğretmenliği İçin öncelik sırası;

Eğitim fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar

Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından tezsiz yüksek lisansı olanlar

Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları

Fen Edebiyat Fakültesinin diğer alanlardan mezun olanlar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Meslek dersleri alanlarında lisans mezunu olmadığı /kalmadığı zaman ön lisans mezunu adaylara görev verilebilir.

Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası :

  • Talim ve Terbiye Kurulunun 07.07.2009 tarih ve 80 sayılı kararına göre , okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından lisans düzeyinde mezun olanlar,
  • Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği , Anaokulu Öğretmenliği , Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü ön lisans mezunları ,
  • MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14.10.2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat ) başarı ile tamamlayanlar,

Özel Eğitim öğretmenliği için öncelik:

Talim Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarih ve 80 Sayılı kararına göre; özel eğitim ve rehberlik öğretmenliğine kaynak teşkil eden Yükseköğretim programlarından lisans derecesinde mezun olanlar.

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 13/09/2017 tarih ve 13665892 sayısı gereği; Halk Eğitim Merkezinde açılan Özel Eğitim Uygulamaları kurslarında 80 Saatlik Teorik eğitimi başarıyla tamamlayan Sertifika almaya hak kazanmış veya sertifika almış olanlar görevlendirilecektir.

Görev Almanız Durumunda Müdürlüğümüze Teslim Etmeniz Gereken Belgeler :

*Sistemden Alınacak Başvuru Formu Çıktısı

*Adli Sicil Durum Beyanı

*Askerlik Durum Beyanı

*Diploma Veya Mezuniyet Belgesinin Aslıyla Beraber Fotokopisi

*Varsa Formasyon Belgesinin Aslıyla Beraber Fotokopisi

*Nüfus Cüzdanının Aslıyla Beraber Fotokopisi

*Varsa Kurs Belgesi Aslıyla Beraber Fotokopisi (İngilizce , Bilgisayar ,Özel Eğitim Seminer Belgesi,Okul Öncesi Eğitim Seminer Belgesi Vs.

*Varsa KPSS Belgesi Fotokopisi

Not 1 – Aynı alan/bölüm mezunlarının görevlendirilmesinde varsa geçerli KPSS puanı olan veya KPSS puanı yüksek olan tercih edilecektir. Başvuru ekranında beyan edilen tüm bilgilerin belgelendirilmesi gerekmektedir. Görev almanız durumunda istenilen belgelerin göreve başlamadan önce Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları bölümüne teslim edilmesi gerekmektedir.

“TEKKEKÖY ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2018-2019 2. DÖNEM” üzerine 2 yorum

  1. canikte çalışmak için online başvuru nereye yapacağız ben fizik öğretmeniyim

    Cevapla

Yorum yapın