GENÇ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI 2018-2019

bingöl ücretli öğretmenlik

BİNGÖL GENÇ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik başvuruları

BİNGÖL GENÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

SON DUYURU

İlçemiz kurumlarında görevlendirilmek üzere ilana çıkılan 2018 2019 eğitim öğretim yılı ücretli öğretmenlik başvuruları 06.09.2018 mesai bitimi itibariyle sonlandırılmıştır. Yapılan başvurular incelendiğinde İlköğretim matematik alanında görev verilecek yeteri kadar öğretmen bulunmadığı tespit edilmiştir. Bu sebeple sadece İlköğretim Matematik Öğretmenliği başvurusu için sistem 10.09.2018 Pazartesi günü saat 12:00´a kadar açık tutulacaktır. Bu alana başvuruda bulunmak isteyen adaylarımız belirtilen tarihe kadar e-devlet üzerinden başvuruda bulunabilecektir.

ÖNCEKİ DUYURU

2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EK DERS KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME BAŞVURUSU ÖN KABUL VE GÖREVLENDİRME ESASLARI

1. Bu esaslar, 657 sayılı devlet memurları kanunu 89.maddesi ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9.maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. Ayrıca 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu usul ve esasları ile Talim Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarih ve 9 no.lu kurul kararı olan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları dikkate alınmıştır.

2. İlgililer Bingöl ili Genç İlçesinde 2018-2019 öğretim yılı süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan/oluşacak eğitim kuramlarında görevlendirilecektir.

3. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirme başvuruları 13 Ağustos – 5 Eylül 2018 (Saat:17:00’a kadar)tarihleri arasında E-DEVLET (https://www.turkiye.gov.tr) internet adresi üzerinden alınacaktır. Başvuru esnasında müdürlüğümüze herhangi bir evrak teslimi vs yapılmayacak olup müdürlüğümüz tarafından herhangi bir başvuru onayı yapılmayacaktır.

4. Yanlış ve eksik beyanda bulunanların görevlendirilmeleri iptal edilecek ve yanlış beyanda bulunduğu için kişiye bir yıl boyunca bir daha görev verilmeyecektir.

5. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek olup; internet üzerinden başvuran adayların görevlendirilmesi tamamlandıktan sonra, ihtiyaç oluşması halinde yeniden müracaat alınacaktır.

6. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirme başvuruları sonucunda görevlendirilmesi yapılanlardan aşağıdaki belgeler istenecektir:

a. Nüfus cüzdanı fotokopisi

b. Savcılık Sabıka Kayıt Belgesi, (Yeni tarihli alınmış, e – Devletten alınabilir)

c. Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi ( e – Devletten alınabilir )

d. Varsa Formasyon Belgesinin Fotokopisi

e. Varsa sertifika (İngilizce, Almanca, Özel Eğitim Sertifikası)

f. Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge

g. Fakülte veya Açık öğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3.ve 4. sınıf öğrencisi olduğuna dair belge.

7. Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayan öğretmenin yerine yeni öğretmen görevlendirilecektir.

8. Görev verilip göreve başlamayanlar veya mazeretsiz bir şekilde görevi bırakan öğretmenler sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

9. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde KPSS puan üstünlüğüne göre aşağıdaki sıralama takip edilecektir:

1.Öncelik : Eğitim Fakültesi mezunları ve Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (Formasyon eğitimi alanlar)

2.Öncelik : Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi almayanlar)

3.Öncelik : Yan alanı ve sertifikası olanlar.

4.Öncelik : Diğer alanlar

5.Öncelik : Ön Lisans Mezunları.

Not : Okul Öncesi Öğretmenliği alanında görevlendirmelerde;

1.Öncelik : Okul Öncesi Bölümü Lisans Mezunları

2.Öncelik : Çocuk Gelişimi Bölümü Önlisans Mezunları ( Çalışma gün sayısı üstünlüğüne göre) görevlendirilecektir.

Not: Emekli öğretmenler, 1. 2. ve 3. Öncelikli alanlar tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir. Kamu görevlileri ise tüm öncelikler tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir.

10. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde 4. maddede bahsedilen önceliklerle ilgili açıklamalar

a) Aşağıda listelenen sertifika görevlendirmeye esas olarak kabul edilecektir:

· İngilizce Sertifikası

· Almanca Sertifikası

· Özel Eğitim Sertifikası

· Bilgisayar Sertifikası

b) Fakülte veya Açık öğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3. ve 4. sınıf öğrencileri ihtiyaç olması halinde görevlendirileceklerdir. Bu kapsamdaki başvurular, lisans mezunlarının görevlendirilmeleri sonrası ihtiyacın devam etmesi halinde değerlendirilecektir.

11. Adaylar güvenlik soruşturması neticesinde göreve başlatılacak olup güvenlik soruşturması olumsuz gelenler göreve başlatılmayacak olup göreve başlamış olunsa bile görevlendirilmeleri iptal edilecektir.

12. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı ücretli öğretmenlik görevlendirmesiyle alakalı tüm duyuru, ilan ve haberler ilçemiz web adresi ( https://genç.meb.gov.tr ) üzerinden yayınlanacak olup başvuru sahiplerinin internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.